Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich

Czy masz ukończone 18 lat
i oświadczasz, że jesteś pełnoletni?
TAK NIE
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wina organiczne to niezwykle szeroka kategoria trunków, które muszą spełniać odpowiednie wymagania rolnictwa ekologicznego. Dziś, gdy zdrowe żywienie oraz nurt eko zyskuje na znaczeniu, nie dziwi chęć poszukiwania tego typu produktów. Jest to także oddolna inicjatywa wielu producentów win. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów w starannie wyselekcjonowanej ofercie sklepu Winostyl znaleźć można także unikatowe, organiczne wino. Zapraszamy do zapoznania się z naszym doskonałym wyborem.

Organiczne wino - w zgodzie z naturą 

Wino organiczne to wino powstałe z owoców winogron, które uprawiane są bez użycia różnorodnych sztucznych nawozów. Jeżeli producent chce wzbogacić glebę, to powinny być to nawozy tylko i wyłącznie pochodzenia naturalnego. Co do zasady w winie organicznym można znaleźć najlepsze winogrona, do których uprawy nie były stosowane pestycydy, wspomniane wyżej nawozy chemiczne oraz inne substancje sztuczne. Co więcej, ziemia w winnicy musi spełniać wysokie standardy rolnictwa ekologicznego, a jednym z najbardziej rygorystycznych jest brak jakichkolwiek syntetycznych dodatków w glebie na trzy lata przed rozpoczęciem uprawy winogron na wina organiczne. Każdy producent, który dba o środowisko naturalne, interesuje się technikami ekologicznego rolnictwa. Prawdą jest też jednak fakt, że nie każdy producent wina decyduje się na ich sformalizowanie, co łączy się z wieloletnimi, kosztownymi i biurokratycznymi działaniami.

Wina organiczne - czy są one zdrowsze?

Wprowadzenie certyfikacji oraz odmian ekologicznych, naturalnych, organicznych produktów stawia pod znakiem zapytania słuszność spożywania produktów, które nie zostały w ten sposób oznakowane. Oczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo, że wino organiczne powstało z winogron uprawianych w ekologiczny sposób, nie oznacza to jednak, że wino, które nie może poszczycić się takim certyfikatem, zostało wyprodukowane przy wykorzystaniu szkodliwych dla zdrowia lub przyrody związków chemicznych i sztucznych. Co do zasady wino, nie tylko organiczne wino, w porównaniu z wieloma innymi produktami spożywczymi powstaje przy wykorzystaniu o wiele większej ilości naturalnych procesów. Warto wymienić tu m.in. fermentację alkoholową. W naszym sklepie Winostyl dbamy o to, by wszystkie wina pochodziły z małych i średnich winnic, dla których uprawa najlepszych odmian winogron była priorytetem. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższej jakości wina, które trafiają na Twój stół. Zapraszamy serdecznie do zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl