Wyszukiwarka
Producenci
Zaloguj się
Betola Bianco Eco Jumilla białe wytrawne Chardonnay, Moscatel 2024. 0,75l
dodaj do przechowalni
Opis
Oto w pełni rzemieślniczy i tradycyjny proces produkcji jaki oferuje nam winnica Pio del Ramo. Bodegę założył na początku tego stulecia Pio del Ramo na terenie bardzo modnej apelacji Jumilla. W sumie posiada około 200 ha upraw, z czego większość to czerwone szczepy takie jak Monastrell-gwiazda regionu oraz Tempranilllo, Cabernet, Merlot i Syrah. Z białych szczepów to Muscat i Chardonnay. Dopełnieniem oferty jest produkcja oliwy z własnych upraw. Głównie to szczep Arbequina-uznawany za najbardziej łagodny i delikatny szczep oliwek.
Blend Moscatela oraz Chardonnay. Wino o jasnożółtej barwie z zielonkawymi refleksami. Wysoka intensywność aromatu Moscatela w tle aromaty kwiatowe i owocowe, pomarańczy, ananas, gruszka i jabłko, oraz cytrynowy akcent. Gładkie i bardzo aksamitne w ustach. Wino o wysokiej trwałości.
Szczegóły
| Kraj | Hiszpania |
| Region | Jumilla |
| Winnica | Pio del Ramo |
| Grona | Moscatel, Chardonnay |
| Smak | Wytrawne |
| Rocznik | 2024 |
| Alkohol [%] | 13,5 |
| Kolor | Intensywnie wiśniowy |
| Temperatura podania st.C | 12-15 |
| Pasuje do | owoce morza, ryby |
| Wino wyprodukowane w jakości BIO ale bez certyfikatu | tak |
| Minimalna trwałość wina w latach | 6 |
| UWAGA | Zdjęcie butelki kub kartonu z winem oraz informacje na nich zawarte mogą się nieco różnić od dostarczonego towaru. |